Debut cu dreptul pentru rugbyștii U18

Debut cu dreptul in campionat pentru juniorii U18 ai secției de rugby de la CS Olimpia București.

14567987 320107738350965 6968043023891358103 n 300x225 - Debut cu dreptul pentru rugbyștii U18

După o primă repriză aproape perfectă, încheiată cu scorul de 22-0, tinerii antrenaţi de Dragos Manea au redus turaţia in partea a doua a jocului şi au dat posibilitatea adversarului, CT Dinicu Golescu București, să atace mai mult.

Scorul înregistrat la final a fost 33-7. Urmează o pauză de trei săptămâni şi apoi o deplasare dificilă pe terenul celor de la CNAV.

Partida juniorilor s-a desfășurat pe Stadionul Olimpia, în cuplaj cu meciul de seniori din Cupa Regelui. Jocul a făcut parte din Grupa Muntenia a DNJ U18.

Obiectivul elevilor antrenați de Dragoș Manea este calificarea la turneul final al Diviziei Naționale de Juniori U18.